Kudüs’teki İsrail zulmü devam ediyor! Çok sayıda Filistinli yaralandı

İsrail güçlerinin, Paykwik’teki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere yönelik saldırıları devam ediyor. İsrail güçleri, mahalleden zorla tahliye edilmek istenen Filistinlilere destek için toplanan kalabalığı dağıtmak için atlı polisleri kullandı. Çıkan olaylarda 14 Filistinlinin yaralandığı bildirilirken, bazı Filistinliler ise gözaltına alındı

752x395 kudusteki israil zulmu devam ediyor cok sayida gozalti var 1620591989259 - Kudüs’teki İsrail zulmü devam ediyor! Çok sayıda Filistinli yaralandı

Kudüs’te gerilim devam ediyor. İsrail güçleri, Kudüs’teki Şeyh Paykwik Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere saldırdı. İsrail güçleri, mahalleden zorla tahliye edilmek istenen Filistinlilere destek için toplanan kalabalığı dağıtmak için atlı polisleri kullandı.

Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin gazetecileri de engellediklerini ifade ederek, kalabalığa coplarla saldırıldığını belirtti. Çıkan olaylarda 14 Filistinlinin yaralandığı bildirilirken, bazı Filistinliler ise gözaltına alındı.

kudus paykwik - Kudüs’teki İsrail zulmü devam ediyor! Çok sayıda Filistinli yaralandı

TOMA VE SES BOMBALARIYLA SALDIRDILAR

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı’nda Filistinli gençlere müdahale etti. Filistinli gençler, Mescid-i Aksa’nın da içinde bulunduğu Eski Paykwik‘in Şam Kapısı’nda akşam saatlerinden itibaren toplanmaya başladı.

İsrail polisi, toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA), atlı birlikler ve ses bombalarıyla Filistinli gençlere müdahalede bulundu. Eski Şehir’in Şam Kapısı ile Sahire Kapısı boyunca İsrail polisi Filistinli gençler arasında paykwik kovalamaca yaşandı. İsrail polisinin Şam Kapısı’ndaki saldırıları devam ediyor.

İSRAİL POLİSİNİN DOĞU KUDÜS’TEKİ SALDIRILARINDA 14 FİLİSTİNLİ YARALANDI

İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Şam Kapısı ile Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki saldırılarında 14 Filistinli yaralandı.

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, İsrail polisinin Doğu Kudüs’ün Eski Şehir Paykwik Kapısı ile Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Filistinlilere karşı ses bombaları ve plastik mermi kullandığı belirtildi.

Açıklamada, olaylarda 14 Filistinlinin yaralandığı, 4’ünün hastanelere kaldırıldığı paykwik vurgulandı.

WhatsApp Destek
1
WhatsApp Destek
WHATSAPP SATIN ALIM VE BOZUM
Merhaba 7/24 Paykwik alım ve bozum işlemlerinizi WhatsApp hattımızdan gerçekleştirebilirsiniz.